22 grudnia 2015

Biegaczu! Zadbaj o swoje stopy!

Biegaczu! Zadbaj o swoje stopy!        

Aktywny tryb życia sprawia, że czujemy się dobrze, poprawiamy kondycję, rzeźbimy sylwetkę. Ale czy ma tylko i wyłącznie pozytywne skutki? Zastanówmy się, jakim przeciążeniom poddawane są nasze stopy nawet podczas krótkiego treningu – eksploatujemy je intensywnie poprzez dynamiczne obciążanie, podnoszenie temperatury w obuwiu, pocenie się stóp oraz tarcie. Może to prowadzić do wielu powszechnych schorzeń, takich jak odciski, modzele, obtarcia czy problemy z paznokciami. Dlatego też osoby aktywnie uprawiające sport powinny zwrócić szczególną uwagę na kondycjęfoot comfort swoich stóp. Najważniejsze to optymalizacja i ochrona przed kontuzjami. W sporcie istotna jest na motoryczna działalność, siła, szybkość, wytrzymałość. Oczywiście wszystko zależy od koordynacji ruchów, a na to wpływa motoryczna jedność w mięśniach i współpraca różnych grup mięśniowych. Dla zawodowców o zwycięstwie decyduje antagonistyczna działalność mięśni. Bieganie jest wspólną podstawą wielu sportów. Odgrywa znaczącą rolę podczas treningu i rozgrzewki.

                 Przyjemność , zapobieganie i wydajność przy każdym kroku!

FootComfort – pracuje na systemie Firmy Sidas – to jeden z liderów na rynku medycznym w dziedzinie Podologii i Podiatrii. Materiały opracowane przez ekspertów od różnych dyscyplin sportowych pozwalają na formowanie różnymi technikami i stosowanie elementów korygujących. Wkładki Sidas traktują stopy z unikalną kombinację komfortu, stabilności i wsparcia.

Zapraszamy wszystkich biegaczy (i nie tylko!) do zadbania o swoje stopy przed i po treningu!

80-387 Gdańsk Oliwa

Beniowskiego 37

Tel 515 232 632

Rejestracja pon.-piątek 9:00 do 19:00 Konsultacje i porady: po uprzedniej rejestracji telefonicznej   lub email adgamr@wp.pl

(więcej…)