31 marca 2016

BEZPŁATNE TRENINGI LEKKOATLETYCZNE DLA DZIECI

MIEJSCE: BOISKO LEKKOATLETYCZNE PRZY ZKPIG NR 13, UL. STARTOWA 9 W  GDAŃSKU

WTORKI GODZ. 17:00 ( zajęcia na boisku)plakat flaming a3 nowy

CZWARTKI GODZ. 18:00 ( zajęcia na sali)

PIERWSZY TRENING ORAZ SPOTKANIE ORGANIZACYJNE : 05.04.2016r. (WTOREK) O GODZINIE 17.00 NA BOISKU LEKKOATLETYCZNYM.

TRENINGI PRZEZNACZONE SĄ  DLA  DZIECI W PRZEDZIALE WIEKOWYM 7-12.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE TO ABSOLWENCI ORAZ STUDENCI AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU W GDAŃSKU.

KILKANAŚCIE LAT TRENINGU LEKKIEJ ATLETYKI, WIEDZA TEORETYCZNA JAK I PRAKTYCZNA SPRAWIŁY, ŻE DZIŚ JAKO SZKOLENIOWCY CHCĄ PODZIELIĆ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM Z MŁODSZYM POKOLENIEM.

DLATEGO STWORZYLI GRUPĘ TRENINGOWĄ, KTÓRA MA ZACHĘCIĆ DZIECI I MŁODZIEŻ UPRAWIANIA LEKKIEJ ATLETYKI.

TRENERZY:

KAMIL SOŚNIAK- licencjonowany Trener, absolwent kierunku Wychowanie Fizyczne na AWFiS w Gdańsku; w latach 2008-2012 zawodnik KL Lechia Gdańsk; specjalizował się w biegach średniodystansowych tj. 800m oraz w biegu na 400m.

MARTYNA KUŹNICKA- w latach 2006-2015 zawodniczka KS AZS AWFiS Gdańsk; sprinterka, specjalizowała się w biegach 100 m przez płotki oraz 400 ppł. W czerwcu 2016 broni tytułu licencjonowanego trenera na AWFiS w Gdańsku.

KATARZYNA RATAJCZYK- sprinterka, w latach 2004-2014 trenowała biegi sprinterskie 100m,200m oraz 400m w KS AZS AWFiS Gdańsk oraz SKLA Sopot. Aktualnie studiuje Fizjoterapię na AWFiS w Gdańsku.

 

30 marca 2016

Firma POLAR nadal z nami !

26 marca 2016

Wesołych Świąt !

19 marca 2016

Nowy sponsor ! PitStop-Gdańsk !

Miło nam poinformować, że naszym nowym sponsoimage descriptionrem został PitStop-Gdańsk !

Aktualnie PitStop-Gdańsk to dwa tory gokartowe zlokalizowane na stadionie Energa Gdańsk

Aktualnie PitStop-Gdańsk to dwa tory gokartowe zlokalizowane na stadionie Energa Gdańsk:

1. największy w trójmieście sezonowy tor gokartowy: powierzchnia 6800m2, długość – 700m, szerokość – 9m, gokarty spalinowe z  9KM silnikami Honda 270cc, czynny od kwietnia do października

w skrócie: – pomiar czasu renomowanej firmy TAG Heuer, – 24 gokarty marki CaroliKart, – nawierzchnia asfaltowa z bardzo dobrą przyczepnością, – oświetlenie całego toru umożliwiające jazdę także po zmroku;

2. całoroczny tor halowy: długość – 450m, szerokość – 6m, nowoczesne gokarty elektryczne o mocy 16KW

(więcej…)

14 marca 2016

Nowy partner – Trójmiejskie Gry Parkowe ALMANAK 2016

Trójmiejskie Gry Parkowe – ALMANAK 2016

Gry Parkowe w formie biegu lub marszu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą. logo_parkowe_new

Co to jest bieg na orientację?

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony „lampion” i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK.

Ważne jest też to, że nie trzeba biegać – cały dystans można pokonać marszem, dlatego zachęcamy do udziału również dzieci i całe rodziny.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak wraz z Miastem Gdańsk.

(więcej…)