23 maja 2018

Rekord frekwencji na otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018 w Parku Reagana !

Prawie 300 uczestników w Biegu Głównym na 5km oraz 400 w Biegach Młodzieżowych wystartowało w 6 biegach podzielonych na 18 kategorii wiekowych z czego 54 osoby zostały nagrodzone.

Dodatkowo stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, festyn rodzinny z nagrodami, porady od Ortopedika oraz wiele innych atrakcji stworzyło fantastyczny spektakl rodzinnej imprezy biegowej na Przymorzu Wielkim organizowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Impreza po raz pierwszy zagościła w Parku Reagana i ten debiut okazała się strzałem w dziesiątkę pod każdym względem.

„Cieszymy się bardzo, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców Gdańska chce z Nami biegać oraz bawić się. Park Reagana to idealne miejsce do organizacji takiego wydarzenia”  – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018

W Biegu Głównym na 5 km najszybciej pobiegli odpowiednio Pan Dawid Garski oraz Pani Joanna Krawiec. Wygrali oni oczywiście swoje kategorie wiekowe. Pełne wyniki dostępne na naszej stronie.

„W Biegach Młodzieżowych nowy Bieg Brzdąca okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ dzięki rozdzieleniu Biegu Malucha na dwa biegi większa ilość najmłodszych zawodników mogła uczestniczyć w naszym wydarzeniu ”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

W Biegach Młodzieżowych zwycięzcami poszczególnych biegów byli następujący zawodnicy i zawodniczki:

Bieg Brzdąca: Paweł Kotulak oraz Izabela Czerwińska

Bieg Malucha: Tomasz Piotrowski oraz Amelia Skowrońska

Bieg Dzieci Młodszych: Aleksander Gawrysiak oraz

Bieg Dzieci Starszych: Grzegorz Heland oraz Weronika Ślusałek

Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska: Filip Lewandowski oraz Małgorzata Szymborska

Całość wyników również dostępna u na stronie

Podczas wydarzenia obecne były stanowiska naszych sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody, Ortopedika. Dodatkowo można było skorzystać z porad dietetycznych u specjalistów dietetyków. Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie.Zbieraliśmy tym razem dla Amelki. Ogromy wkład w organizację naszej imprezy włożyli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, z którymi również można było porozmawiać podczas wydarzenia. Najważniejsze sprawy dla dzielnicy można było poruszyć z radnymi dzielnicy Przymorze Wielkie w namiocie który ustawili.

Podczas imprezy, każde dziecko mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi.

Już dziś zapraszamy na II etap naszego cyklu – GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy w dniu 9 czerwca 2018 roku w Parku im. Jana Pawła II.

Zapisy internatowe na II etap trwają do środy 6.06.2018 r. do godziny 23:59. 

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką). 

„Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt SONKO, kupon na posiłek, kupon do konkursu oraz niespodzianka. Dodatkowo, w zależności od pakietu koszulka Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon do konkursu, butelka wody oraz kupon na posiłek. Dodatkowo w Biegu Dzieci Młodszych i Starszych koszulka dla pierwszych 250 dzieci w biurze zawodów !

Pula nagród wynosi 5 000 zł ! Do wygrania m.in. 10 koszulek technicznych Biegowego GP, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar, bony do Ortopedika, wejściówki do Blokfit oraz wiele innych nagród. Jak również nagrody od Galerii Zaspa oraz Budimex Nieruchomości.

OrganizatorKlub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Partnerem Oficjalny Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partnerem Miasto Gdańsk

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.

Sponsorami i partneramiSonko, Helios, BalticCars, Drukomania, Sonpap, Ortopedika, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla, Loopy’s World, Gdańskie Wody, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Biegowy Świat, Krew Aktywni, Fundacja Mam Marzenie. Łączność zapewnia Hypera oraz Radkom.

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, www.gdansk.pl  oraz Magazyn Together.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

Rekord frekwencji na otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018 w Parku Reagana !