19 września 2018

Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska w Parku Oruńskim !

Urokliwy Park Oruński będzie miejscem tegorocznego finału Biegowego GP Dzielnic Gdańsk 2018. Cykl po rocznej przerwie wraca do tego pięknego miejsca w którym odbędzie się V etap. 10 biegów, stacje lekkoatletyczne, strefa Sonko, strefa Energa Stadion oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz partnerami cyklu.   

 „Po raz pierwszy finał cyklu organizujemy w Parku Oruńskim. Od pierwszej edycji w roku 2013 organizatorzy jak również zawodnicy i zawodniczki bardzo polubili to miejsce. Teraz po roku przerwy spowodowanej remontem wracamy, aby odkryć park na nowo. Sobota to również dzień podsumowań szóstej już edycji cyklu. ”  – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Całość imprezy zaczynamy około godziny 10:30 stacjami lekkoatletycznymi, ale już od 9:30 funkcjonować będzie Biuro Zawodów.

Pierwszy Bieg Główny – 5km odbędzie się już o godzinie 11:15 ! Dzieci rozpoczną rywalizację o godz. 12:00 rozgrzewką po której rozpoczną rywalizacje w swoich dystansach. O 13:40 odbędzie się ostatni bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Pomiędzy biegami odbędą się dekoracje w poszczególnych kategoriach. Na koniec konkurs nagród oraz podsumowanie cyklu, czyli wręczenie nagród w klasyfikacji generalnej cyklu.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy medal, który jest ostatnim z pięciu części w tym również szóstą część pustą. Całość stworzy kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska.

Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na stacjach lekkoatletycznych. Stanowiska naszych sponsorów, m.in. Sonko, Helios, Gdańskie Wody, Energa Stadion  -to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. Dodatkowo Klubu Zdrowego Stylu Życia przygotował porady dietetyczne u specjalistów dietetyków.

 

Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Zachęcamy Was do udziału w loterii i szalonej licytacji przedmiotów.  

Poniżej informacje dotyczące zapisów na V etap – GP Orunia św. Wojciech Lipce:

Zapisy internatowe trwają do czwartku 20.09.2018r. do godziny 23:59. 

Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką). 

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt SONKO oraz kupon do konkursu. Dodatkowo, w zależności od pakietu koszulka Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon do konkursu, butelka wody.

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje całego cyklu. Na koniec najlepsze osoby zostaną uhonorowane pucharami i nagrodami.

Odbiór pakietów startowych  przed GP Orunia – św. Wojciech Lipce

21 września – Galeria Metropolia – poziom 0 od strony ulicy Wajdeloty – godz. 16:00 – 18:30

22 września  – Centrum imprezy – parking przy Ergo Arenie – 9:30 – 11:00 ( dla dzieci do 11:45)

 

Pula nagród wynosi 5 000 zł ! Do wygrania m.in. 10 koszulek technicznych Biegowego GP, pakiety od sponsora Ortopedika, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar,  wejściówki do Blokfit oraz wiele innych nagród.

 Organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partnerem Oficjalny Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partnerem Miasto Gdańsk

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.

Sponsorami i partnerami Sonko, Helios, Baltic Cars, Drukomania, Sonpap, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla, Loopy’s World, Gdańskie Wody, Nadleśnictwo Gdańsk, Blokfit, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Biegowy Świat, Krew Aktywni, Fundacja Mam Marzenie. Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, www.gdansk.pl  oraz Magazyn Together.

 

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

 

Parking:

– bezpłatnie na naziemnym parking przy Parku Oruńskim  

Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska w Parku Oruńskim !