23 czerwca 2015

Relacja z GP Wrzeszcz Górny !

zwyciezcy bieg dzieci mlodszych -chlopcyZa nami II edycja Biegowego GP Dzielnic Gdańska – GP Wrzeszcz Górny, czyli Święto Sobótkowe na Jaśkowej Dolinie. Tym razem po raz trzeci spotkaliśmy się na ulicy Jaśkowej Dolinie przy okazji Święta Sobótkowego na Jaśkowej Dolinie. Przy bardzo kapryśnej pogodzie odbyło się wiele atrakcji.

Na początku o godzinie 11: 00 poszliśmy w deszczowej jednak bardzo kolorowej paradzie po ulicy Jaśkowej Doliny w stronę Teatru Leśnego, którą poprowadziła orkiestra.

Po paradzie otworzyliśmy II edycję naszego cyklu – GP Wrzeszcz Górny, w której wzięło udział prawie 400 biegaczy biegaczek.. Jak zawsze na początku Biegów Młodzieżowych – Ankara pobiegło prawie 60 maluchów na odcinku 300 m. W biegu tym zwyciężyli Milena Dancewicz oraz Bartłomiej Grzesiuk. Szczególne brawa dla Mileny, która była pierwsza w całym biegu !

Kolejne dwa biegi, czyli bieg Dzieci Młodszych oraz Bieg Dzieci Starszych to dystans 700 m. Bieg Dzieci Młodszych należał odpowiednio do Franka Jelnickiego oraz Zofii Pierzchlińskiej, a w biegu Dzieci Starszych dla Kacpra Filipskiego oraz Mai Nosarzewskiej. W Biegu Juniorów na 1600 m zwyciężyli Mateusz Orzeł oraz Emilia Mikszuta.

Każdy uczestnik Biegów Młodzieżowych otrzymał upominek od naszego sponsora firmy Only4kids !

Bieg Główny to nowe postacie w kilku kategoriach. Po raz pierwszy w kategorii 17-30 zwyciężyła Aleksandra Centkowska, a w biegu panów Maciej Kerszen, który tym razem okazał się najlepszy w całym biegu. Kolejna kategoria 31-44 to dominacja Pani Małgorzaty Tuwalskiej, która po raz kolejny wygrała bieg wśród wszystkich kobiet jak i w swojej kategorii wiekowej. Wśród Panów trzeci na mecie, ale pierwszy w kategorii 31-44 był Krystian Jarantewicz. W kategorii 45 plus wygrali odpowiednio Piotr Pietrzak oraz po raz kolejny Anna Kacmajor.

Z Fundacją Mam Marzenie zbieraliśmy środki aby spełnić marzenie Marysi chorej na białaczkę, która marzy o wyjeździe do Disneylandu ! Każdy uczestnik mógł przekazać dowolną kwotę na ten cel. Zebraliśmy 435,08 zł co w sumie daje nam z dwóch edycji prawie 1500 zł uzbieranych funduszy.

Podczas trwania biegów w centrum imprezy czekało wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dla rodziców darmowy masaż oraz pomiar ciśnienia wykonywała Fundacja KrewAktywni.

Jak zawsze odbył się konkurs z losowaniem, w którym można było wygrać m.in. nagrody od Only4kids – sponsora Biegów Młodzieżowych, wejściówki do JUMP CITY, MK Bowling, wejściówki do Loopy’s World, zniżki na zegarki Polar, odżywki od Sportowych Supli, zaproszenia do saloniku Lilu, nagrody od Sklepu Biegowego i wiele innych. Nagrodą główną był rower marki Kelly’s od OrthoDentica Joanna Prulska-Guzewicz.

Impreza została zorganizowana przez KL Lechię Gdańsk oraz Radę Dzielnicy Wrzeszcz Górny

Więcej informacji oraz pełne wyniki dostępne www.bieginadzielnicach.pl

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Klub Winda

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni SPR Wybrzeże Gdańsk

Patronat Honorowy:

Prezydent Gdańsk Pan Paweł Adamowicz

Sponsor Biegów Młodzieżowych:

Only4kids.pl, Ankara

Sponsor edycji:

Art. Zasłony, OrthoDentica Joanna Prulska-Guzewicz

 Zdjęcia: Anna Szwed- Biegowy Świat

Sponsorzy:

MK Bowling, Polar,  Sportowe Suple, Acel, Primavera, Loopy’s World, , MasuMasu, Lilu, Jump City, Sklep Biegowy

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk. Pomorska TV oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni : Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

 

Relacja z GP Wrzeszcz Górny !