27 września 2015

IV edcyja GP Strzyża Brętowo za nami ! Pełne wyniki !

Na dzielnicy Strzyża po raz kolejny odbył się bieg z cyklu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Impreza przyciągnęła ponad 300 miłośników biegania. Była to przedostatnia edycja z cyklu.DSC05277

 Gdańszczanie oraz wszyscy chętni mieszkańcy okolic, mieli okazję tym razem zmierzyć się ze ścieżkami na dzielnicy Strzyża. Impreza organizowana przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rady Dzielnic: Strzyży i Brętowa tym razem odbyła się na placu gen. Maczka, przy ul. Wojska Polskiego. W sprzyjających warunkach atmosferycznych po kolei odbywały się kolejne biegi na poszczególnych kategorii.

Na starcie o godzinie 12:10, po energicznej rozgrzewce stanęły najmłodsze dzieci z kategorii Malucha, czyli do lat 6. Mieli do pokonania trasę liczącą 400m. Z takim samym dystansem zmierzyły się Dzieci Młodsze. Bieg Dzieci Starszych oraz Juniorów liczył 1,1km. Łącznie w kategoriach młodzieżowych wystartowało ponad 170 zawodników.

W Biegu Głównym, na dystansie 5 km ( 3 pętlix1,66km) rywalizowało 140 uczestników. Zwycięzcą został Łukasz Stachowiak, który dystans pokonał w 00:15:59. Wśród Pań na metę jako pierwsza wbiegła Aleksandra Centkowska.

Pełne wyniki

            Atrakcją były stanowiska podologiczne, na których można było uzyskać darmową poradę i konsultację w sprawach profilaktyki oraz leczenia chorób i schorzeń związanych ze stopami- częstym problemem biegaczy.DSC05338

W jesiennej edycji Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska związane jest z fundacją Mam Marzenie, której podopieczna Małgosia marzy o pływaniu z delfinami. Wszyscy bardzo kibicują Małgosi, a dodatkowo, prócz środków zbieranych podczas loterii fantowej zorganizowanej przez fundację, odbyła się licytacja. Do wylicytowania były m.in. buty do gry w piłkę nożną Pawła Buzały- zawodnika Lechii Gdańsk, kubki Pomorze Biega i Pomaga, zaproszenia do teatru Wybrzeże oraz sporo innych.

Dodatkowo w losowaniu do wygrania było mnóstwo nagród, m.in. zaproszenia do LOOPY’S WORLD, JUMP CITY, MK BOWLIN, LILU, koszulki „Jestem z Gdańska, gadżety sportowe ze Sklepu Biegowego, kubki z Radia Gdańsk, pakiety z odżywkami od Sportowe Suple.pl oraz bony z firmy POLAR.

Koordynatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację biegu, całemu Biurowi Zawodów oraz Wolontariuszom.

Już dziś organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się dnia 04.10 i będzie to edycja GP Siedlce – im. Antoniego Browarczyka

IV edcyja GP Strzyża Brętowo za nami ! Pełne wyniki !