22 września 2016

GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka – 24.09.2016 – Wielki Finał

Rozpoczęła się jesień, a to oznacza, że nadszedł finał cyklu, który przez cały rok gościł w czterech dzielnicach Gdańska. Ostatnią edycją będzie GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka. Już w sobotę 24 września w Parku Bema po raz ostatni w tym roku rywalizować będą dzieci, młodzież oraz dorośli na kilku dystansach, na nowej ciekawszej trasie.gp-siedlce

Od trzech lat bieg nosi imię Antoniego Browarczyka. Była to inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, który jest partnerem edycji. Antoni Browarczyk urodzony 21 października 1961 roku w Gdańsku, sympatyk NSZZ „Solidarność”, członek Duszpasterstwa Akademickiego oraz kibic Lechii Gdańsk. Antoni śmiertelnie postrzelony 17 grudnia 1981 roku to najmłodsza i jedna z pierwszych ofiar stanu wojennego

Podczas naszej imprezy w namiocie IPN będą dostępne materiały edukacyjne oraz prowadzona będzie sprzedaż publikacji IPN.

Impreza zorganizowana przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Radę Dzielnicy Siedlce przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku przyniesie po raz kolejny wiele wrażeń. Partnerem oficjalnym imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy objął Pan Prezydent Paweł Adamowicz.

Jak zawsze udział w imprezie jest bezpłatny a zapisy możliwe są na stronie bieginadzielnicach.pl do 22.09.2016r. do godziny 21:00. Dla biegów młodzieżowych istnieje możliwość bezpłatnego zapisania również w dniu imprezy 24.09.2016r., jednak organizatorzy przypominają o limitach osób startujących. Jeżeli ktoś nie zarejestruje się przez Internet do Biegu Głównego, może zrobić to w dniu imprezy, jednak wtedy doliczana jest opłata startowa w wysokości 15zł.

Otwarcie biura zawodów w dniu 24 września 9:30, a rozpoczęcie imprezy o godzinie 12:00.

Podczas trwania biegów w centrum imprezy czeka wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. A wszystko to w piknikowej formie, więc warto zabrać ze sobą kocyk by przysiąść i się odprężyć. Jedną z atrakcji będzie MINI PIĘCIOBÓJ LEKKOATLETYCZNY, za którego ukończenie dziecko otrzyma pamiątkę. Na uczestników Biegu Głównego na mecie będą czekać masażyści, którzy BEZPŁATNIE wykonywać będą masaże.

Podczas edycji obecni z nami będą przedstawiciele Centrum Medycznego Zdrowy Profil, którzy wykonają w tym dniu bezpłatne pomiary oraz udzielą niezbędnych rad dotyczących zdrowia.

Przeprowadzimy również akcję informacyjną „Młodość bez procentów”. Jest to kampanią społeczną Miasta Gdańska prowadzoną od 2002 r. przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.mbp-z-napisem-kampania-finansowanaz-herbem

Uwaga! Niespodzianką dla każdego uczestnika Biegów Młodzieżowych będzie pamiątkowy MEDAL ! Partnerem wszystkich biegów młodzieżowych jest Loopy’s Word.

Dla juniorów oraz uczestników Biegu Głównego przygotowaliśmy pamiątkowy notes z podobizną patrona imprezy Antoniego Browarczyka !

A dla wszystkich uczestników po biegu pyszna zupa do zjedzenia !

Jak co roku atrakcyjne nagrody podczas konkursu. Wejściówki do PITSTOP GDAŃSK, zaproszenia na mecze Wybrzeże Gdańsk, wejściówki do Loopy’s World, zniżki na zegarki Polar, wejściówki do Green Club, nagrody od NEWLINE oraz runnersclub.pl i wiele innych.

Razem z Fundacją Mam Marzenie walczymy o spełnienie trzeciego marzenia. Podczas GP Oruni zbierano dla chorej Karoliny, mieszkanki Gdańska, która marzy o wyjeździe do Paryża. Udało się zebrać ponad 1300 zł. Przypominamy, każdy uczestnik będzie mógł przekazać dowolną kwotę na ten cel i wspomóc finansowo marzenie podopiecznej fundacji. Liczymy na Was !

Kontynuowana jest również Klasyfikacje Szkół. Uczniowie szkoły podstawowej, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów otrzyma atrakcyjne nagrody!

Wszystkie emocje, wysiłek na trasie oraz radość uwieczni na zdjęciach Słodkowski Fotografia.

Po wszystkich biegach nastąpi również podsumowanie całego cyklu.

Dla każdego kto wystąpił we wszystkich 4 edycjach przygotowaliśmy pamiątkowy medal !

 

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.bieginadzielnicach.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebook’u.

Nasz fanpage to Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska-oryginalna strona.

 

Zapraszamy już dziś !

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce , Instytut Pamięci Narodowej,

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Bractwo Przygody Alamak, Wybrzeże Gdańsk

Oficjalny partner:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronat Honorowy:

Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz

Sponsor Biegów Młodzieżowych:

Loopy’s World

 Sponsorzy:

runnersclub.pl, Newline, Loopy’s World, Polar, Pitstop Gdańsk, Gdańskie Melioracje, Acel, Witograf, Green Club

Zdjęcia:

Słodkowski Fotografia

Patroni medialni:

Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni :

Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

 

 

GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka – 24.09.2016 – Wielki Finał