26 września 2016

Cykl Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2016 dobiegł końca w dzielnicy Siedlce

Po trzech etapach tj. Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Orunia św. Wojciech Lipce nasza impreza zagościła na Siedlcach w Parku Bema i jego okolicach.foto-mateusz-slodkowski-2

Od trzech lat bieg nosi imię Antoniego Browarczyka. Była to inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, który jest partnerem edycji. Antoni Browarczyk urodzony 21 października 1961 roku w Gdańsku, sympatyk NSZZ „Solidarność”, członek Duszpasterstwa Akademickiego oraz kibic Lechii Gdańsk. Antoni śmiertelnie postrzelony 17 grudnia 1981 roku to najmłodsza i jedna z pierwszych ofiar stanu wojennego. Pamiątkowe tablice, ulotki w pakietach, jak i pamiątkowy notes z postacią Antoniego Browarczyka przypominały o tym fakcie
foto-mateusz-slodkowski-6

Impreza zorganizowana przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Radę Dzielnicy Siedlce przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku przyniosła wiele emocji. Partnerem oficjalnym imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy objął Pan Prezydent Paweł Adamowicz.

Podczas ostatniego etapu naszego cyklu w biegu na 5km zwyciężyli Łukasz Stachowiak, który pokonał na ostatnim okrążeniu Arkadiusza Połecia oraz Karolina Kocoł wśród pań. Oczywiście zwyciężyli oni w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio 16-30 Łukasz oraz 31-44 Karolina. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci których wystartowało ponad 210. Szczególne brawa dla maluchów odpowiednio Tymon Ścisłowski oraz Weronika Mieczkowska.

Pełne wyniki dostępne na stronie w zakładce WYNIKI

Podczas trwania biegów w centrum imprezy czekało wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Jedną z atrakcji był MINI PIĘCIOBÓJ LEKKOATLETYCZNY gdzie dzieci mogły się sprawdzić w uproszczonych formach dyscyplin lekkoatletycznych, za którego ukończenie dziecko otrzyma pamiątkę. Na uczestników Biegu Głównego na mecie będą czekać masażyści, którzy BEZPŁATNIE wykonywać będą masaże.

Podczas edycji obecni z nami będą przedstawiciele Centrum Medycznego Zdrowy Profil, którzy wykonają w tym dniu bezpłatne pomiary oraz udzielą niezbędnych rad dotyczących zdrowia.

Przeprowadziliśmy również akcję informacyjną „Młodość bez procentów”. Jest to kampanią społeczną Miasta Gdańska prowadzoną od 2002 r. przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Zwracaliśmy uwagę zebranym podczas biegu na fakt przyzwolenia na alkohol u nieletnich.

W konkursach atrakcyjne nagrody między innymi wejściówki od oficjalnego partnera wszystkich biegów młodzieżowych Loopy’s Word, jak również od PITSTOP GDAŃSK, zaproszenia na mecze Wybrzeże Gdańsk, zniżki na zegarki Polar, wejściówki do Green Club, nagrody od NEWLINE oraz runnersclub.pl i wiele innych.

Razem z Fundacją Mam Marzenie walczymy o spełnienie trzeciego marzenia, chorej Karoliny. Każdy z uczestników mógł przekazać dobrowolną kwotę lub wylicytować kilka nagród.

Na koniec podsumowaliśmy cały cykl zawodów w 2016 roku ! Podczas czterech edycji zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji generalnej. Dla każdego kto wystąpił we wszystkich 4 edycjach przygotowaliśmy pamiątkowy medal !

Podczas całego cyklu wystąpiło średnio około 450 uczestników w każdej z edycji.

 

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.bieginadzielnicach.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebook’u.

Nasz fanpage to Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska-oryginalna strona.

 

Zapraszamy już dziś !

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce , Instytut Pamięci Narodowej,

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Bractwo Przygody Alamak, Wybrzeże Gdańsk

Oficjalny partner:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronat Honorowy:

Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz

Sponsor Biegów Młodzieżowych:

Loopy’s World

 Sponsorzy:

runnersclub.pl, Newline, Loopy’s World, Polar, Pitstop Gdańsk, Gdańskie Melioracje, Acel, Witograf, Green Club

Zdjęcia:

Słodkowski Fotografia

Patroni medialni:

Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni :

Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

 

 

Cykl Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2016 dobiegł końca w dzielnicy Siedlce