8 marca 2017

Piąta edycja Biegowe GP Dzielnic Gdańska powraca – zapisy startują 12 marca o 12:00 !

Piąta edycja Biegowe GP Dzielnic Gdańska powraca już na wiosnę. Zapisy startują 12 marca. Ideą imprezy jest promocja aktywnego trybu życia oraz alternatywny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie całej rodziny i przyjaciół. Na cały cykl składa się pięć etapów w różnych dzielnicach, trwających od maja do września, podczas których biegacze mają do pokonania  5km w biegu głównym, oraz krótsze dystanse w biegach młodzieżowych.MEDALE 2017

„W tym roku priorytetem jest ulepszenie tras wszystkich biegów. Chcemy, aby była jak najbardziej przyjazne i dokładnie wymierzone. Zależy nam, aby startujący zawodnicy mogli bić swoje rekordy.” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017

Zmiany również w zapisach, które już 12 marca o godz. 12:00  zostaną otwarte.

ZAPISY

Najważniejszą informacją jest to, że wszystkie Biegi Młodzieżowe pozostają BEZPŁATANE . Zmiana dotyczy Biegu Głównego, w którym pojawi się minimalna opłata startowa.

„Od pięciu lat organizujemy Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Z roku na rok staramy się rozwijać, ulepszać i sprawiać, by impreza była jak najbardziej atrakcyjna dla biegaczy. W celu poprawy i weryfikacji ilości startujących zawodników, postanowiliśmy wprowadzić minimalną opłatę startową. Do tej pory spora część osób zapisywała się na bieg i nie stawiała na starcie, co generowało dla nas niepotrzebnie dodatkowe koszty. W tym roku, w zamian za 10 zł wpisowego zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, który jest elementem pięcioczęściowej układanki.”-mówi  Katarzyna Ratajczyk  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017

Opłata startowa za jeden bieg to 10 zł na trzy dni przed danym etapem. Opłata startowa w dniu startu, w biurze zawodów wyniesie 20 zł.

Przewidziana jest również obniżka dla osób, które zapiszą się i wniosą opłatę za wszystkie 5 etapów z góry. Tutaj opłata wynosi 40 zł.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, baton regeneracyjny, butelka wody oraz kupon do losowania.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, kupon do losowania, butelka wody. Przypominamy, że wszystkie biegi młodzieżowe są BEZPŁATNE.

Pakiety w zależności od etapu mogą być wzbogacone o dodatkowe gadżety, o czym organizatorzy będą informować na bieżąco.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

Sponsorami i partnerami cyklu są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla oraz Primavera.

 

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2017

  1. GP Kokoszki – Kiełpino Górne (centrum Kiełpina Górnego ) – 21.05.2017 r. (niedziela)
  2. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II ) – 3.06.2017 r. (sobota)
  3. GP Wrzeszcz Górny – Święto Sobótkowe Jaśkowej Doliny – ( ulica Jaśkowa Dolina ) – 25.06.2017 r.(niedziela)
  4. GP Siedlce im. A. Browarczyka – ( Park Bema) – 17.09.2017 r. (niedziela)
  5. GP Żabianka  – 24.09.2017 r. (niedziela)

Piąta edycja Biegowe GP Dzielnic Gdańska powraca – zapisy startują 12 marca o 12:00 !