19 września 2017

Finał Biegowego GP Dzielnic Gdańska 24 września na Żabiance przy Ergo Arenie

 

Po rywalizacji w Kiełpinie Górny, Zaspie Młyniec, Wrzeszczu Górnym oraz Siedlcach przyszedł czas na finałowy etap w dzielnicy Żabianka. V etap naszego cyklu to zarazem ostatni w tegorocznej rywalizacji.. Impreza odbędzie się w wyjątkowym miejscu jakim jest Ergo Arena. Standardowo długość trasy w Biegu Głównym liczyć będzie 5km a dla młodszych biegaczy przygotowano krótsze dystanse

V Etap, który odbędzie na Żabiance, to finał naszego cyklu. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Parkingu przy Ergo Arenie w dzielnicy Żabianka przy ul. Plac Dwóch Miast. Organizatorem cyklu jest Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, a współorganizatorem etapu jest Rada Dzielnicy Żabianka – Wejhera – Jelitkowo – Tysiąclecia oraz Ergo Arena.

W centrum imprezy na biegaczy czekać będzie stoisko Calypso, przy których trenerzy personalni będą zapraszali do aktywności przez cały rok.  Jak zawsze pojawią się stosika Kina Helios, Gdańskie Wody oraz Decathlon, na których czekają niespodzianki dla wszystkich uczestników imprezy.

Dla najmłodszych, przygotowane zostaną stacje lekkoatletyczne oraz konkursy z nagrodami.

Podczas tego cyklu wspólnie z Fundacją Mam Marzenie zbieramy środki na spełnienie marzeń podopiecznych fundacji. Przewidziana jest również licytacja przedmiotów, z której dochód zostanie w całości przeznaczony na wyjazd Amelki do Paryża. Już niewiele pozostaje nam, aby zebrać potrzebujące środki.

Pakiety startowe będzie można odebrać dzień wcześniej w C.H. Manhattan w godzinach 9-15 oraz w dniu biegu w godzinach 9:30- 12:15. Start imprezy o godzinie 12:00, a Bieg Główny o godz. 14:00.

Po wszystkich biegach oraz dekoracjach nastąpi podsumowanie cyklu 2017 we wszystkich kategoriach wiekowych.

W każdym pakiecie startowym specjalnie przygotowana na tą okazję smycz, a w Biegu Głównym dodatkowo napój Booster. Co ważne każdy będzie mógł wygrać w konkursie oficjalną koszulkę BGPDzG. Nagroda główna to bon o wartości 700 zł do Decathlon od firmy SUEZ.

Dystanse dla kategorii dziecięcych i młodzieżowych:

  • Bieg Malucha (0-6) – 200 m
  • Bieg Dzieci Młodszych (7-9) – 700 m
  • Bieg Dzieci Starszych (10-12) – 700 m
  • Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska (13-16) – 1 200 m

Do 21 września zapisywać się można internetowo poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl. Przy zapisach internetowych w biegu głównym opłata wynosi 10 zł, w dniu imprezy- 20zł. Biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne !

Serdecznie zapraszamy!

Finał Biegowego GP Dzielnic Gdańska 24 września na Żabiance przy Ergo Arenie