26 września 2018

Szósta edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska zakończona !

Urokliwy Park Oruński był miejscem tegorocznego finału Biegowego GP Dzielnic Gdańsk 2018.

W chłodny jednak słoneczny dzień w pięknym Parku Oruńskim zakończyliśmy rywalizację w tegorocznym cyklu. Rozegranie finału w parku z amfiteatrem okazała się strzałem w dziesiątkę, a licznie zgromadzeni zawodnicy i zawodniczki wraz z rodzinami byli zachwyceni. Głównymi organizatorami był Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Rada Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce.

 „W szóstej edycji naszego cyklu w 5 etapach wystartowało ponad 3 tysiące osób. Rodzice z dziećmi rywalizowali na swoich dystansach i kategoriach w 5 dzielnicach Gdańska. Odwiedziliśmy trzy Parki – Jana Pawła II, Reagana oraz Oruński. Obok etapów parkowych dwa szybkie etapy we Wrzeszczu Dolnym oraz na Żabiance przy Ergo Arenie. ”  – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Podczas ostatniego etapu w Biegu na 5 km zwyciężyli z dużą przewagą wychowanek KL Lechia Gdańsk, a obecnie zawodnik z Krakowa Grzegorz Kunc oraz wśród Pań Magdalena Szewczyk.

Dzieci rywalizowały odpowiednio na 200 oraz 700 metrach. Bardzo zacięta rywalizacja o ostatnie punkty w cyklu zaowocowała niewielkimi odległościami na mecie. Zwycięzcami ostatniego piątego etapu byli odpowiednio w Biegu Brzdąca Izabela Czerwińska, Franciszek Henning w Biegu Malucha Amelia Skowronek oraz Paweł Przybyszewski, w Biegu Dzieci Młodszych – Weronika Ptach oraz Aleksander Gawrysiak, w Biegu Dzieci Starszych – Zuzanna Olszewska oraz Jan Wróblewski, w  Bieg Młodzieżowej Rady Małgorzata Szymborska oraz Bartosz Rusoń.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy medal, który był ostatnim z pięciu części naszej układanki. Całość stworzyło kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska.

Na zakończenie odbyły się dekoracje w Klasyfikacji Generalnej, w której brane były pod uwagę osoby, które brały udział w minimum czterech lub pięciu etapach. Sumę punktów dawały cztery najlepsze wyniki.

Pierwszy trójki Klasyfikacji Generalnej Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018 poniżej:

(więcej…)

23 września 2018

Klasyfikacja Generalna Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018

Przedstawiamy Wam Klasyfikację Generalną Cyklu 2018 (kliknij)


Na wstępie jesteśmy winni przeprosiny zawodnikom z kategorii MRMG. Z przyczyn technicznych na dekorację dotarł nieprawidłowy protokół o czym dowiedzieliśmy się po fakcie.

Na miejscu 3 uplasowała się Alicja Szostak (285 pkt). Z Alicją skontaktujemy się osobiście w celu przekazania nagrody.

Wśród mężczyzn MRMG, prawidłowa kolejność:

2. Maksymilian Wróblewski (340pkt.)

3. Kacper Prusak (295 pkt)

 

Wszystkim zwycięzcom na podium gratulujemy, przepraszamy za niedociągnięcia i życzymy samych sukcesów  na innych imprezach sportowych.

Może spotkamy się za rok.. 🙂

(więcej…)

23 września 2018

Wyniki – GP Orunia – V etap

20 września 2018

Klasyfikacja Generalna po 4 etapach

Dostępna jest Klasyfikacja Generalna po 4 etapach ! 🙂 🙂

W razie pytań lub niejasności prosimy kierować zapytania na adres email kontakt@bieginadzielnicach.pl

Klasyfikacja Końcowa Cyklu 2018 ( uwzględnione tylko osoby, które brały udział minimum w 4 etapach zgodnie z regulaminem ) 

(więcej…)

19 września 2018

Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska w Parku Oruńskim !

Urokliwy Park Oruński będzie miejscem tegorocznego finału Biegowego GP Dzielnic Gdańsk 2018. Cykl po rocznej przerwie wraca do tego pięknego miejsca w którym odbędzie się V etap. 10 biegów, stacje lekkoatletyczne, strefa Sonko, strefa Energa Stadion oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz partnerami cyklu.   

 „Po raz pierwszy finał cyklu organizujemy w Parku Oruńskim. Od pierwszej edycji w roku 2013 organizatorzy jak również zawodnicy i zawodniczki bardzo polubili to miejsce. Teraz po roku przerwy spowodowanej remontem wracamy, aby odkryć park na nowo. Sobota to również dzień podsumowań szóstej już edycji cyklu. ”  – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Całość imprezy zaczynamy około godziny 10:30 stacjami lekkoatletycznymi, ale już od 9:30 funkcjonować będzie Biuro Zawodów.

Pierwszy Bieg Główny – 5km odbędzie się już o godzinie 11:15 ! Dzieci rozpoczną rywalizację o godz. 12:00 rozgrzewką po której rozpoczną rywalizacje w swoich dystansach. O 13:40 odbędzie się ostatni bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Pomiędzy biegami odbędą się dekoracje w poszczególnych kategoriach. Na koniec konkurs nagród oraz podsumowanie cyklu, czyli wręczenie nagród w klasyfikacji generalnej cyklu.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy medal, który jest ostatnim z pięciu części w tym również szóstą część pustą. Całość stworzy kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska.

Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na stacjach lekkoatletycznych. Stanowiska naszych sponsorów, m.in. Sonko, Helios, Gdańskie Wody, Energa Stadion  -to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. Dodatkowo Klubu Zdrowego Stylu Życia przygotował porady dietetyczne u specjalistów dietetyków.

 

Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Zachęcamy Was do udziału w loterii i szalonej licytacji przedmiotów.  

Poniżej informacje dotyczące zapisów na V etap – GP Orunia św. Wojciech Lipce:

Zapisy internatowe trwają do czwartku 20.09.2018r. do godziny 23:59. 

(więcej…)

15 września 2018

GP Żabianka – IV etap – wyniki

14 września 2018

Współorganizatorzy IV etap – ERGO ARENA

11 września 2018

Zagłosuj na naszą imprezę – Budżet Obywatelski 2019 !

11 września 2018

Biuro Zawodów – GP Żabianka – 15.09.2018

10 września 2018

Zbiórka i licytacja Fundacji Mam Marzenie podczas GP Żabianka !

Podczas sobotniego etapu Fundacja Mam Marzenie zbierać będzie materiały plastyczne dla dzieci leżących na oddziale onkologii ! 🙂
Zachęcamy do dołączenia się ! 🙂
 
Podczas GP Żabianka licytować będziemy:
– zabawkę edukacyjną
– Książkę „110%. Poznaj prawdziwe obliczę sportu”
– koszulkę z autografem Reziego
– notes ze zbiorem autografów
– plecak