AKTUALNOŚCI

Finał cyklu – GP Piecki Migowo – 16.09.2023

Finał tegorocznego cyklu odbędzie się w nowym miejscu na styku dzielnicy Piecki Migowo, Jasień i Brętowo przy Zbiorniku Jasień i terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Piecki Migowo całość odbędzie się w atmosferze festynu z licznymi atrakcjami przygotowanymi przez ZUT, GIWK, Helios, Good Luck Club, KLOCKOWNIĘ, Fundację Mam Marzenie oraz Akademię SKILE.

IV etap Biegowego GP Dzielnic Gdańsk to 18 kategorii wiekowych w 10 różnych biegach. Start, meta, biuro zawodów oraz scena znajdować się będą na terenie za PKM Jasień i nieopodal Zbiornika Jasień. Teren ten znajduje się już w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

W Biegu Głównym zawodnicy będą pokonywać 2 pętle po 2,5 km każda. Trasa biegnie po pagórkowatym terenie. Początek trasy jest z kilkoma zbiegami po asfaltowych odcinkach, następnie wzdłuż potoku po terenach leśnych z lekkim wzniesieniem. Dalszy ciąg trasy dobiega do Zbiornika Jasień, które jest obiegane z dodatkową pętelką obok PKM. Całość pętli kończy się w centrum imprezy, czyli pod zieloną bramą start/meta. Razem z Biegiem Głównym pobiegnie kategoria młodzieżowa i zmierzy się tym razem z trudnym 2,5 km odcinkiem.

Biegi dla dzieci –  Brzdące (0-4), Maluchy (5-6) pobiegną na dystansie 200m, Dzieci Młodsze (7-9) oraz Dzieci Starsze (10-12) na dystansie 700m. Wszystko to w obrębie centrum imprezy.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8, pakiety startowe będą wydawane do 30 min przed Biegiem Głównym i Młodzieżowym oraz od godziny 10:00 dla biegów dziecięcych .

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal!

Zapisy internatowe na biegi trwają do 13.09.2023r. (środa) do godziny 23:59. 

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

„Sobotni etap to ostatnia możliwość na wspólną rywalizację w roku 2023. Zapraszamy wszystkie dzieci do BEZPŁATNEGO udziału w naszej imprezie.  – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023

Opłata wpisowa (dotyczy tylko Biegu Głównego 5km) wynosi za jeden etap 30 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Odbiór pakietów startowych  przed GP Piecki Migowo

16 września (sobota) – Teren koło Zbiornika Jasień – godz. 8:00 – 9:45 (dla Biegu Głównego oraz Biegu Młodzieżowego a od 10:00 dla Biegów Dziecięcych (minimum 30 minut przed startem należy odebrać swój pakiet startowy)

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, Klockownia, Fundacja Mam Marzenie, Rady Dzielnicy -to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy. Helios przygotował dla wszystkich uczestników koło fortuny oraz konkursy z nagrodami.

Nieodłącznym elementem całego cyklu jest zabawa loteryjna i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego fundacji Mam Marzenie.

Natomiast Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna przygotowała dla dzieci m.in. wodne koło wiedzy z niespodziankami do wygrania, wodną lekcję z pokazem niepękających baniek dla dzieci oraz wielkoformatowa grę plenerową Cornhole wraz z nagrodami.

Przy  stanowisku sponsora etapu czyli ZUT będzie można porozmawiać na tematy związane z gospodarką odpadami, właściwego postępowania z odpadami, segregacji oraz funkcjonowaniem zakładu i jego strategii. Będzie też można sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu biorąc udział w kole fortuny. Każdy kto zakręci kołem i odpowie na kilka, często niełatwych pytań otrzyma miłe upominki.

Finał oznacza też podsumowanie w Klasyfikacji Generalnej Cyklu. Obecnie na prowadzeniu są następujący zawodnicy i zawodniczki.

Bieg Brzdąca – Antonina Godlewska oraz Damian Cygert
Bieg Malucha z Helios – Hanna Lewandowska oraz Cezary Kekenmajster
Bieg Dzieci Młodszych – Paulina Bielska oraz Igor Klockowski
Bieg Dzieci Starszych – Izabela Kruszyńska oraz Miłosz Kaleta
Bieg Młodzieżowej Rady – Natalia Żulewska oraz Ignacy Smołoński
Bieg Główny na 5km

kategoria 17 -30 – Katarzyna Kowlik oraz Dominik Wołowicz

kategoria 31 -40 – Aleksandra Cichosz oraz Mateusz Ossowski

kategoria 41 -50 – Joanna Dziewiatowska oraz Damian Stusio

kategoria 51 -60 – Justyna Lewandowska oraz Paweł Szwed

kategoria 61 -99 – Urszula Kostrzewa- Cembor oraz Jan Kalinowski

 

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Piecki Migowo

Sponsor Etapu: Zakład Utylizacji w Gdańsku  

Sponsorzy i partnerzy: Domesta, Helios, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Dakkar, Klockownia, Polar, PreZero, Acel, Drukomania, Foot Comfort, Wellnes Creator,   Security Servis, Akademia SKILE –  kursy i warsztaty kompetencji społecznych Soward Skills,  Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Fundacja Morze Aktywności, oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego,

Łączność zapewnia Radkom.

Partner: Fundacja Morze Aktywności

Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, familitime.pl oraz trójmiasto.pl

Harmonogram imprezy

– 8:00 Biuro Zawodów  oraz otwarcie miasteczka biegowego

– 9:40 Oficjalne otwarcie GP Jasień Piecki Migowo

Festyn dzielnicowy, atrakcje dla dzieci, stanowiska sponsorskie- ZUT, HELIOS, GIWK, KLOCKOWNIA, FUNDACJA MAM MARZENIE, GOOD-LUCK CLUB, SOWARD SKILLS,

– 9:50 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym i Biegiem Młodzieżowym GOOD LUCK CLUB

– 10:00 Bieg Główny na dystansie 5 km ( 2 pętle czerwone po 2,5 km ) oraz Bieg Młodzieżowy ( 1 pętla 2,5km )

– 11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Głównym 5 km, Bieg Młodzieżowy

– 11:35 – Dekoracja – Klasyfikacja Generalna 2023 – Bieg Główny 5 km, Bieg młodzieżowy

– 11:55 Rozgrzewka przed Biegami dla Dzieci – GOOD LUCK CLUB

– 12:00 Bieg Brzdąca– dziewczynki – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:10 Bieg Brzdąca – chłopcy – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:20 Bieg Malucha z Heliosem – dziewczynki – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:30 Bieg Malucha z Heliosem – chłopcy – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:40  Bieg Dzieci Młodszych – dziewczynki –  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska )

– 12:45  Bieg Dzieci Młodszych – chłopcy-  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska)

– 12:50  Bieg Dzieci Starszych  – dziewczynki –  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska)

– 12:55  Bieg Dzieci Starszych  – chłopcy-  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska )

– 13:15 Zabawa loteryjna Fundacji Mam Marzenie

– 13:30 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Brzdąca, Biegu Malucha z Heliosem, Biegu Dzieci Młodszych, Biegu Dzieci Starszych

– 14:00 Dekoracja – Klasyfikacja Generalna 2023- Bieg Brzdąca, Bieg Malucha z Heliosem, Bieg Dzieci Młodszych, Bieg Dzieci Starszych

– 14:15 Zakończenie imprezy