AKTUALNOŚCI

I etap BGPDzG 2024 – 18.05.2024

Pierwszy etap tegorocznego cyklu odbędzie w tym samym miejscu co zakończył się cykl 2023 czyli na styku dzielnicy Piecki Migowo i Jasień przy Zbiorniku Jasień i terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańska wspólnie z partnerami ZUT, GIWK, Helios, Good Luck Club, KLOCKOWNIĘ, Aleksander, Fundację Mam Marzenie oraz Akademię SKILE zapraszają na impreze biegową połączoną z festynem rodzinnym z różnymi atrakcjami dla dzieci.

I etap Biegowego GP Dzielnic Gdańsk to 18 kategorii wiekowych w 10 różnych biegach. Start, meta, biuro zawodów oraz scena znajdować się będą na terenie za PKM Jasień i nieopodal Zbiornika Jasień. Teren ten znajduje się już w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

W Biegu Głównym zawodnicy będą pokonywać 2 pętle po 2,5 km każda. Trasa biegnie po pagórkowatym terenie. Początek trasy jest z kilkoma zbiegami po asfaltowych odcinkach, następnie wzdłuż potoku po terenach leśnych z lekkim wzniesieniem. Dalszy ciąg trasy dobiega do Zbiornika Jasień, które jest obiegane z dodatkową pętelką obok PKM. Całość pętli kończy się w centrum imprezy, czyli pod zieloną bramą start/meta. Razem z Biegiem Głównym pobiegnie kategoria młodzieżowa i zmierzy się tym razem z trudnym 2,5 km odcinkiem.

Po raz pierwszy będziecie mogli wystartować w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska jako SZTAFETA!

Eko- Sztafeta Rodzinna z ZUT Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

W sztafecie może wziąć udział 4 zawodników ( znajomi, rodzina), ważne by 2 zawodników było w wieku 7-12 lat, a dwóch 13-16/ dorośli

Dystans jaki będzie do pokonania to 400 metrów przez każdego zawodnika.

Zwycięskie drużyny zostają udekorowane i nagrodzone upominkami od ZUT.

Aby wziąć udział w biegu sztafetowym należy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących recyklingu- podczas rejestracji. Spokojnie, poradzicie sobie.

Wpisowe: 30 zł/ za drużynę

Po sztafecie o godzinie 12:00 rozpoczną swoją rywalizację Biegi dla dzieci. Brzdące (0-4), Maluchy (5-6) pobiegną na dystansie 200m, Dzieci Młodsze (7-9) oraz Dzieci Starsze (10-12) na dystansie 700m. Wszystko to w obrębie centrum imprezy.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8, pakiety startowe będą wydawane do 30 min przed Biegiem Głównym i Młodzieżowym oraz od godziny 10:00 dla biegów dziecięcych .

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal!

Zapisy internatowe na biegi trwają do 15.05.2024r. (środa) do godziny 23:59. 

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

„12 sezon wspólnego pobiegania, a jedno w naszej imprezie jest niezmienne. Wszystkie biegi młodzieżowe i dla dzieci są BEZPŁATNE. Nasz główny cel to promocja aktywnego stylu życia wśród młodzieży  – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2024

Opłata wpisowa (dotyczy tylko Biegu Głównego 5km) wynosi za jeden etap 30 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Odbiór pakietów startowych  przed GP Piecki Migowo

18 maja (sobota) – Teren koło Zbiornika Jasień – godz. 8:00 – 9:45 (dla Biegu Głównego oraz Biegu Młodzieżowego a od 10:00 dla Biegów Dziecięcych (minimum 30 minut przed startem należy odebrać swój pakiet startowy)

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Decathlon Trójmiasto, Helios, Klockownia, Fundacja Mam Marzenie, ZUT -to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy. Helios przygotował dla wszystkich uczestników koło fortuny oraz konkursy z nagrodami.

Nieodłącznym elementem całego cyklu jest zabawa loteryjna i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego fundacji Mam Marzenie.

Natomiast Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna przygotowała dla dzieci m.in. wodne koło wiedzy z niespodziankami do wygrania, wodną lekcję z pokazem niepękających baniek dla dzieci oraz wielkoformatowa grę plenerową Cornhole wraz z nagrodami.

Przy  stanowisku sponsora etapu czyli ZUT będzie można porozmawiać na tematy związane z gospodarką odpadami, właściwego postępowania z odpadami, segregacji oraz funkcjonowaniem zakładu i jego strategii. Będzie też można sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu biorąc udział w kole fortuny. Każdy kto zakręci kołem i odpowie na kilka, często niełatwych pytań otrzyma miłe upominki.

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Sponsor Etapu: Zakład Utylizacji w Gdańsku  

Sponsor techniczny: Decathlon Trójmiasto

Sponsorzy i partnerzy: Domesta, Helios, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Dakkar, Klockownia, Polar, PreZero, Acel, Drukomania, Aleksander, Zoltar,  Security Servis, Akademia SKILE –  kursy i warsztaty kompetencji społecznych Soward Skills,  Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Fundacja Morze Aktywności, oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego,

Łączność zapewnia Radkom.

Partner: Fundacja Morze Aktywności

Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, oraz trójmiasto.pl

Harmonogram imprezy

– 5:30 – 8:30 – przygotowanie terenu imprezy

– 8:00 Biuro Zawodów  oraz otwarcie miasteczka biegowego

– 9:40 Oficjalne otwarcie GP Jasień Piecki Migowo

Festyn dzielnicowy, atrakcje dla dzieci, stanowiska sponsorskie- ZUT, HELIOS, GIWK, KLOCKOWNIA, FUNDACJA MAM MARZENIE, GOOD-LUCK CLUB, SOWARD SKILLS,

– 9:50 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym i Biegiem Młodzieżowym GOOD LUCK CLUB

– 10:00 Bieg Główny na dystansie 5 km ( 2 pętle czerwone po 2,5 km ) oraz Bieg Młodzieżowy ( 1 pętla 2,5km )

– 11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Głównym 5 km, Bieg Młodzieżowy

– 11:30 Eko Sztafeta Rodzinna z ZUT

– 11:45 Nagradzanie najlepszych sztafet w biegu EKO Sztafeta Rodzinna z ZUT

– 11:55 Rozgrzewka przed Biegami dla Dzieci – GOOD LUCK CLUB

– 12:00 Bieg Brzdąca– dziewczynki – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:10 Bieg Brzdąca – chłopcy – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:20 Bieg Malucha z Heliosem – dziewczynki – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:30 Bieg Malucha z Heliosem – chłopcy – na dystansie 200 m ( 1 pętla fioletowa)

– 12:40  Bieg Dzieci Młodszych – dziewczynki –  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska )

– 12:45  Bieg Dzieci Młodszych – chłopcy-  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska)

– 12:50  Bieg Dzieci Starszych  – dziewczynki –  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska)

– 12:55  Bieg Dzieci Starszych  – chłopcy-  na dystansie 700 m (1 pętla niebieska )

– 13:15 Zabawa loteryjna Fundacji Mam Marzenie

– 13:30 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Brzdąca, Biegu Malucha z Heliosem, Biegu Dzieci Młodszych, Biegu Dzieci Starszych

– 14:00 Zakończenie imprezy