AKTUALNOŚCI

Startujemy ! Etap 1 – 3.06.2023

GP Orunia – św. Wojciech – Lipce podczas 685 urodzin Oruni.

               Przepiękny Park Oruński oaza dla ukojenia duszy, raj dla spacerowiczów i biegaczy, pełen zieleni, urokliwe ścieżki, potok i oczka wodne to miejsce wraca po 4 latach na mapę naszego cyklu. W tych pięknych okolicznościach rozpoczniemy tegoroczny 11 już cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska przygotowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz partnerami cyklu.

               Termin etapu, czyli 3 czerwca nie jest przypadkowy. Podczas wydarzenia będziemy świętować 685 urodziny Oruni (2.06.2023r.) oraz 90  rocznicę przyłączenia w granice administracyjne Gdańska ( 15 sierpnia 1933r.)

               Za każdym razem jak organizujemy bieg w Paru Oruńskim wspominamy jedną z naszych bohaterek. Dlatego Bieg Główny na 5 km poświęcony jest ku pamięci DanutySiedzikównej „Inka” (1928–1946), sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej walczącej w podziemiu niepodległościowym.          W struktury AK wstąpiła w grudniu 1943 r. Kilka miesięcy później ukończyła kurs sanitariuszek. Działała w siatce konspiracyjnej kierowanej przez Stanisława Wołoncieja „Konusa. Aresztowana w lokalu konspiracyjnym w Gdańsku-Wrzeszczu z 19 na 20 lipca 1946 r. Po brutalnym śledztwie została skazana przez sąd wojskowy na wyrok śmierci . Wyrok wykonano 28 sierpnia 1946 r. Szczątki „Inki” zostały odnalezione przez zespół IPN 12 września 2014 r. pod płytami chodnika na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

            Centrum zawodów znajdzie się w okolicach amfiteatru w głębi Parku Oruńskiego.To tu znajdziecie biuro zawodów, bramę START/META, stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych, oraz festyn rodzinny z nagrodami i inne atrakcje.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8.00, pakiety startowe będą wydawane do 15 min przed Biegiem Głównym oraz do godziny 11:45 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Trasa biegu głównego to 3 pętle:  start /godz. 10.00/ – centrum imprezy, następnie wzdłuż wyznaczonych ścieżek parku. Jest dość kręta i wymagająca jednak w przepięknych okolicznościach. Biegi Młodzieżowe również w obrębie ścieżek w Parku Oruńskim.

                                    Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi. Stacje sportowe ruszają o 10:15.

Jak zawsze nieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego fundacji Mam Marzenie.

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, GIWK, Good Luck, Klockownia – to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który jest elementem układanki, która utworzy medal całego cyklu.

„Sporym zainteresowaniem cieszyły się w roku ubiegłym koszulki, dlatego w tym roku również dajemy możliwość wykupienia pakietu z koszulką w Biegu na 5 km- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W kategoriach dla dzieci, w programie znajdzie się : Bieg Brzdąca dla dzieci do lat 4, Bieg Malucha dla nieco starszych dzieci: 5-cio i 6-cio letnich. Kolejne kategorie dziecięce to : Dzieci Młodsze 7-9 oraz Dzieci Starsze 10-12. Najstarsza kategoria młodzieżowa – Bieg MRMG dla młodzieży z przedziału wiekowego 13-16.

Zapisy internatowe trwają do środy 31.05.2023r. do godziny 24.00

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Opłata wpisowa /dotyczy tylko biegu głównego/  za jeden etap wynosi 30 zł (Pakiet Basic) oraz 70 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 50 zł oraz 100zł (Pakiet z koszulką).

„Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Na koniec etapu podsumujemy również klasyfikację generalną całego cyklu.

„Podtrzymaliśmy również punkt regulaminu dotyczący klasyfikacji generalnej. W tym roku, aby być sklasyfikowanym w cyklu, należy wziąć udział min.w 3 z 4 biegów,a do klasyfikacji liczyć się będą punkty z  3 najlepszych biegów.” -mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2013.

Odbiór pakietów startowych GP Orunia:

3 czerwca (sobota) – Centrum imprezy – biuro zawodów – godz. 8:00 – 9:45 dla Biegu Głównego  oraz do 11:45  dla Biegów Młodzieżowych

W konkursie nagród do wygrania m.in. koszulki tegorocznej edycji Biegowego GP, bilety do kina Helios, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Park Liniowy Port Brzeźno , wejściówki  do Klockowni, wejściówki oraz nagrody do Good Luck Club, pakiety od GWIK,  vouchery od Polar oraz wiele innych nagród.

Organizator:Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Współorganizatorzy: Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech -Lipce

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partner Oficjalny etapu oraz Biegu na 5 km: Instytut Pamięci Narodowej w  Gdańsku

Partner: Miasto Gdańsk

Sponsorzy i partnerzy Helios, Klockownia, Drukomania, Good Luck Club, Park Liniowy Port Brzeźno, Pre Zero, Polar, Loopy’s World, GIWK, DAKKAR Acel, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Morze Aktywnoości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.

 

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

 

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, www.gdansk.pl  oraz Familytime.pl

 

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

 

AGENDA GP Orunia w dniu 3 czerwca /sobota/

– 8:00 Otwarcie Biura Zawodów  (Odbieranie pakietów i nowe zapisy )

– 9: 40 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska – GP Orunia św. Wojciech Lipce

– 10:00 Otwarcie stacji lekkoatletycznych

– 9: 50 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym prowadzi GOOD LUCK CLUB

– 10:00 Bieg Główny na dystansie 5km ( 3 pętle niebieskie po 1,66  km)

11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników W Biegu Głównym według kategorii

– 11:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie

– 11: 45 Rozgrzewka przed Biegami Młodzieżowymi prowadzi GOOD LUCK CLUB

– 12:00 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – dziewczynki

– 12:10 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – chłopcy

– 12:20 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – dziewczynki

– 12:30 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – chłopcy

– 12:40 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – dziewczynki

– 12:45 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – chłopcy

– 12:50 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – dziewczynki

– 12:55 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa)- chłopcy

-13:00 Bieg Młodzieżowej Rady Miasta na dystansie 1,2 km (1 pętla czerwona)

– 13:15 – 13:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie

– 13:30 Nagradzanie najlepszych zawodników w Biegach Młodzieżowych

– 14:00 Zakończenie imprezy

 

 

 

Dojazd komunikacją miejską:

– linie autobusowe 132, 189, 200, 205, 207, 232 -przystanek „Gościnna 02”

 

Parking:niewielemiejsc przy ul. Raduńskiej, zalecany dojazd komunikacją miejską