O IMPREZIE

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to impreza sportowa skierowana do wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic.

Udział w imprezie jest BEZPŁATNY dla dzieci i młodzieży oraz płatny 15zł dla zawodników Biegu Głównego 5 km ( w dniu biegu 30 zł).
Podczas każdej edycji przygotowujemy dla naszych biegaczy zróżnicowane technicznie trasy, jednak zawsze mierzą one w granicach 5 km. Jest to dystans Biegu Głównego przeznaczony dla biegaczy dorosłych.
Dystanse dla dzieci i młodzieży są zmienne w zależności od etapu, jednak zawsze mieszczą się w przedziale 150m-1500m

W 2020 roku cykl składa się z 2 etapów:

I etap – GP Orunia Górna – Gdańsk Południe
II etap – GP Zaspa

Organizatorem imprezy jest Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańska, a poszczególne biegi wspierane są przez Rady Dzielnic. Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska ma być imprezą, która poruszy aktywność fizyczną Gdańszczan jak i da możliwość rywalizacji tym bardziej zaawansowanym biegaczom w zdrowej i przyjaznej dla wszystkich atmosferze.

Zawody mają formę cykliczną i odbywają się od maja do października w różnych dzielnicach Gdańska. Do tej pory, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska odwiedziło dzielnice takie jak: Brzeźno, Zaspa, Orunia, św. Wojciech, Lipce, Ujeścisko, Łostowice, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Siedlce, Strzyża oraz Brętowo oraz Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.